استفاده از فناوري هولوگرام در آموزش و محيط زيست

استفاده از فناوري هولوگرام در آموزش و محيط زيست


اين فناوري قابليت را مي توان بصورت  تجربه سه بعدي به استادان و دانش آموزان در دنياي مجازي تحميل كرد.
براي مثال دانش آموزان گريس وود با بررسي كاربرد هاي هولوگرافي در فعاليت قلبي به طور كامل متحول ميشود. يكي از دانش آموزهاي گريس وود جهت فهميدن دقيقتر حقيقت قلب از روش كالبد شكافي استفاده كرد.
او با تصاوير هولوگرافي بطور كامل عملكرد و جايگاه دريچه آئورت را كشف نمود.همه چيز از راه هولوگرافي عيني و آشكار ديده ميشود. حتي مكانيزم پمپاژخون در بدن را خيلي ساده ميتوان درك نمود. كلينيك كليولند در تلاش است محوطه آموزشي درماني به اندازه 485000 متر مربع و همينطور كامل كردن دوره آموزشي كاملا ديجيتالي آناتومي بدن است. دانشگاه تخصصي غرب و كلينيك كليولند از پيشگامان سازمان هاي بكاربرنده هولولنز مايكروسافت هستند. با توجه به شاخه آناتومي بدن مرحله آغازين هولوآناتومي موجود ميباشد.

حضور هولوگرافي در واقعيت مجازي


دانشگاه تخصصي غرب در تلاش است برنامه فناوري را به ساير زمينه هاي تحقيقاتي مثل كلاس هاي مهندسي پروفسور بوچنر براي ديدن مدل مولوكولي و .هستند.
هولولنز به همه دانش آموزها امكان درك كردن همه مفاهيم از راه تصاوير سه بعدي مجازي را فراهم ميكند.
هولولنز مرز بين دنياي مجازي و حقيقي را از بين ميبرد. فناوري ساخت هولوگرام  امكان بازيازي مجسمه در موزه هنري كليولند را فراهم ميكند. ساير برنامه آموزشي كه برپايه هولوگرافي اجرا شده اند شامل موارد زير است:
• آزمايشگاه بيرون افكني جت ناسا اپليكيشني را توليد كرد كه امكان آزمايش سطح مريخ را با وسايل خاصي ميدهد.
• دانش آموزهاي باستان شناسي با اين فناوري تمام حفره هاي دنيا را بررسي ميكنند.
• باستان شناس ها از راه فناوري اشياي باستاني را در شكل واقعي ديده و لمس كرده اند.
• دانشجوهاي ستاره شناسي بينظمي هاي پديد آمده در سطح كهكشان را بطور كامل مشاهده ميكنند
جاي اميدواري است كه در آينده همه محدوديت ها بخاطر گسترش حقايق هولوگرام از بين بروند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۵:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

برسي الگوي ديجيتال چاپ هولوگرام

برسي الگوي ديجيتال چاپ هولوگرام


اگر طبق مطلب پايين ،نظري پيش خود داربد  كه چگونه يك مهر و  هولوگرافي مناسب  مي تواند  نيازهاي شما را برطرف كند، بايد الگوي منحصر به فرد براي خود طراحي كنيد . اگر گزينه اي براي استفاده از هر يك از ويرايشگرهاي گرافيكي برداري داريدما طراحي كورل را توصيه مي كنيم و شمانيز تجربه كافي براي ايجاد الگو داريد و مي توانيد آن را به طور مستقيم با داده هاي وكتوريال ارسال كنيد. البته،خوشبختانه ما خودمان را با استفاده از مشخصه هاي خود آماده مي كنيم. در مورد طرحهاي ساده تر همه چيز مورد نياز است توضيحات آنها در كلمات با ابعاد دقيق است.بر اساس آن ما يك پيش نويس گرافيكي را به شما ايميل مي كنيم، در برخي موارد گزينه هاي متعددي براي انتخاب وجود دارد. پس از اينكه پيش نويس نهايي شد و تمامي اصلاحات  امضا شد، روند توليد مي تواند از همان ابتدا شروع شود. در صورت نياز به مهر و موم كوچك، ما اكيدا توصيه مي كنيم كه چاپ اين مهر و موم در طول طرح با يك چاپگر به طور منظم در پارامترهاي دقيق آن است. در بسياري از موارد مقدار اطلاعات متني و گرافيكي فراتر از گزينه هاي يك فرمت كوچك است و نتيجه يك منطقه بسيار كوچك است كه اطلاعات را فقط با استفاده از ميكروسكوپ قابل خواندن مي كند
كاربرد برچسب هولوگرام  ازاين دست داراي نقص ضعيف هستند به خصوص اگر درمانيتورهاي ويرايشگر گرافيكي مورد استفاده قراگيرند.

با استفاده از برچسب هاي هولوگرافي، فويل و هولوگرام هاي مخرب شما يك ويژگي ايمني را به مواردي كه جعل آن ها دشوار است مي افزايد. ارائه محصولات و موارد ديگر با برچسب هاي هولوگرام ايمني آنها را افزايش مي دهد. ليست هولوگرام هاي ارائه شده توسط شركت ما در اينجا آغاز مي شود.

آشنايي با اندازه ي برچسب هولوگرام

اندازه خاص برچسب ها محدود نيست و هميشه با درخواست هاي شما مطابقت دارد. در واقع، هميشه مي توانيد مهر و موم هاي هولوگرافي با قطر سه ميليمتر را به سمت بالا از پيچ بچسبانيد، همانطور كه ممكن است يك هولوگرام چاپ گرم  ميتواند با ابعاد هشت و نيم در يازده اينچ توليد شود. تمام برچسب ها بر اساس اندازه مورد نظر شما برش داده مي شود و در ورق هاي مخصوص به اين اندازه و يا در رول ها تحويل مي شود. آنها بر اساس شكل مورد نظر در هنگام طراحي يك طرح گرافيكي مهر و موم بريده مي شوند. اساسا، ممكن است مهر و موم به هر اندازه اي توليد شود. تنها نكته مهم براي يادآوري اين است كه برچسب هايي را كه مي توانند به شي مورد نظربچسپند را طراحي كنند. به همين دليل توصيه مي كنيم از اين اشكال استفاده كنيد: يك دايره، يك بيضي، يك مربع يا يك مستطيل، مربع يا مستطيل با گوشه هاي گرد، مثلث، چند ضلعي واشكال مشابه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۷:۰۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

استفاده از هولوگرام دو بعدي براي عدم جعل

استفاده از هولوگرام دو بعدي براي عدم جعل 

به كار گيري  هولوگرام دو بعدي براي اينكار اين روزها بطور اساسي متداول شده. اينكار جلوي جعل را ميگيرد و تفاوت محصول را آشكار ميكند.حتي هر چند وقت يكبار هم دولت ها كمپين هايي جهت جلوگيري از جعل و تقلب راه مي اندازند و به مردم درباره برچسب هولوگرام  محصول آگاه سازي ميكنند و سنديتشان را تاييد ميكنند. هر نوع كالاي تقلبي جذابيت محصول اصلي را زير سوال ميبرد. براي فرآيند هاي گذشته و آينده شركت و همچنين براي اطمينان هزينه هاي زيادي را روي توليد هولوگرام  دوبعدي پياده سازي ميكنند.نقش هولوگرام در پيشگيري از جعل بدين گونه است كه اين هولوگرام امنيتي  روي بستبه بندي چسبانده ميشود و محصول را بيشتر از جعل در بازار حفظ ميكنند. به اين ترتيب مشتري محصول خاص با برند خاص را وقتي داراي برچسب هولوگرامميباشد راحت تر انتخاب ميكند.
در هرحال اين به نفع هردو طرف يعني مصرف كننده و توليد كننده ميباشد. اين روزها حتي اشخاص عادي هم معني هولوگرام را ميداند ، كه فقط روي محصولات واقعي ديده ميشود. هولوگرام دو بعدي هماهنگ با بقيه فناوري هاي هولوگرافيك امري واجب براي حفظ اطمينان از اصالت كالا ميباشد. قراردادن هولوگرام روي بسته بندي دارو كاملا واجب است. اين مساله آگاهي نسبت به محصول را افزايش ميدهد و محصول را خاص بروز ميدهد. حتي شيوه اي براي تبليغ نيز ميباشد. شركت ها با هولوگرام خود از رقيبانشان خود را متفاوت ميكنند. هولوگرام  داراي اسم محصول ، لوگو و پيام هايي است كه شركت ميخواهد انتقال دهد. افراد داراي تخصص گوناگون براي اينكار استخدام ميشوند.

 انواع هولوگرام ها در پيشگيري از جعل


هولوگرام ها را براي ضد جعل كردن محصولي يا چيزي استفاده مي كنند . هولوگرام ها توانايي اين را هم دارند كه به عنوان  ميتوانند نماد از  كمپاني يا محصولات باشند. بكار بردن آن شيوه اي نوين براي حفظ كردن برند تجاري در بازار ميباشد. در بازار محصول نياز آشكاري به جلوگيري از تقلب ديده ميشود.و نقش هولوگرام در پيشگيري از جعل  غير قابل انكار است . اين روزها چيزهايي كه در بازار مبادله ميشوند همه كاملا اصل نيستند. چه دارو ، صابون ، و يا وسائل برقي و محصولات غذايي.اين قضيه باعث درگيري مصرف كننده ، توليد كننده و حتي دولت ها ميشود.افراد زيادي هستند كه سعي به جعل و سودجويي كالاهاي ديگر را دارند.مشتري صادقانه با كالاهاي جعلي فريب ميخورد و در دام كالاي جعلي ميافتد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۱:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

جلوگيري از جعل با استفاده از هولوگرافي

جلوگيري از جعل با استفاده از هولوگرافي 

 اگر شركت هاي توليد هولوگرام در صدد به دست آوردن سود بيش تري از اين تجارت هستند بايد آينده را در نظر بگيرند.اين شركت ها بايد در نظر گرفتن آينده ي كنوني تكنولوژي هولوگرام كه بسيار عملي و ارزان تر است از امكان جعل آسان محصولات در آينده ي نزديك جلوگيري كنند. بايد در تكنولوژي هولوگرافي پيشرفت هاي بيش تري نسبت به سال هاي آغازين هنگامي استفاده از نشان هاي نوري براي نخستين بار در جهان رايج شده بود ،به وجود آيد.

كاربرد برچسب امنيتي براي دارندگان محصولات

همه ي وارد كننده و توليد كنند گان محصولات براي بالا بردن امنيت محصول خود از عوامل ذكر شده زير بايد استفاده كنند 

بعد از رونوشت اصلي محصول امكان ساير رونوشت ها فراهم مي شود.

 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹:۵۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام