معرفي هولوگرام سه بعدي انسان


معرفي هولوگرام سه بعدي انسان

شركت كنندگان در اين كنفرانس با مقايسه تكنولوژي هولوگرام با فناوري هاي نويني همچون اسكايپ و فيس‌تايم از امكانات، تفاوت‌ها و ويژگي هاي منحصر به فرد اين فناوري مطلع شدند.پاول دافي مديرعامل آرت مديا و خالق تكنولوژي هوماگرام از تكنولوژي نويني در هولوگرافي رونمايي كرد. هولوگرام سه بعدي انساني نيز از اين طريق ممكن خواهد شد. با استفاده از اينترنت، اين فناوري ميتواند فرد سخنران را از هرجاي دنيا كه باشد به طور زنده احضار كند در حالي كه فرد ميتواند با حاضرين تعامل نيز برقرار كند. دافي در تلاش است كه نشان دهد اين رسانه تا چه اندازه ميتواند به آموزش دانش آموزان در كلاس درس كمك كند تا با روش هاي جديد آموزش ببينند. 

تكنيك هاي نوين در اموزش 

بيش از 1000 معلم و مدير از تگزاس در مركز ريچار. اي گرد هم آمدند تا با تكنولژي آموزشي جديدي به نام "هوماگرم" آشنا شوند.كنفرانس راهبري و ارتباطات ساي فاير از مدارس 92 منطقه مختلف در ساسر ايالت دعوت به عمل آورد تا با تكنيك هاي نوين آموزش و پرورش آشنا شوند. 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۵:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

دستگاه‌ها داري تكنولوژي NFC

 دستگاه‌ها داري تكنولوژي  NFC 

در گوشي‌هاي موبايل گاه NFC فقط به عنوان چيپ شناسايي كار مي‌كند و تبادل داده‌هاي سنگين از طريق بلوتوث يا Wi-Fi انجام مي‌شود، اما در مواردي مانند پرداخت الكترونيك، از آنجايي كه فقط حجم كمي داده منتقل مي‌شود، كار انتقال مي‌تواند از طريق خود چيپ NFC انجام بگيرد.دستگاه‌هاي هوشمند شامل تبلت‌ها و موبايل‌ها و بعضي لپ تاپ‌ها مي‌توانند اين قابليت را داشته باشند، البته اين به‌معناي آن نيست كه همه آنها مجهز به NFC هستند. اگر اين محصولات نسبتا تازه وارد و جديد باشند مي‌توان اميدوار بود كه اين قابليت را دارند. بعضي از اين دستگاه‌ها روي بدنه يا در داخل آن نشان NFC دارند. به طور كلي اما راه منطقي‌تر رفتن به بخش تنظيمات گوشي است كه در آنجا فهرست تمام امكانات ارتباطي در اختيار كاربر قرار مي‌گيرد. 

هولوگرام

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۳:۲۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

پيش طراحي فليپ فلاپ

پيش طراحي فليپ فلاپ 

پيش طراحي فليپ فلاپ از رويت لايه هاي منحصر به فرد در زاويه هاي خاص بهره مي گير د و هدف از آن ساخت لايه هاي منحصر به فرد با متن هاي گرافيكي متفاوت و يا انيمشن سازي است .

 برچسب هاي هولوگرافي و فروش آن ها

برچسب هاي چسبان بر روي نوارهاي چسب دار  پنجاه ميكروني كه عملكردي بهتر از هيدروژل هاي به كار برده شده دارند ،توليد مي شوند .شاخص مهرها با ضخامت پانزده ميلي متر در يك حلقه است .چسب هاي هولوگرافي با جلوه هاي flip-flopدر تمامي فروشگاه ها موجود است و مشتريان مي توانند در هزمان زماني و در ميزان دلخواه آن را تهيه كنند .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۳:۳۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

آشنايي با فناوري تماس خانگي هولوگرام

آشنايي با فناوري تماس خانگي هولوگرام

براي افرادي كه داراي بيماريهاي سخت و نادر هستند و در نزديكي محل زندگيشان نيز بيمارستان خوب و مجهزي وجود ندارد ، اين فناوري مي تواند يك نور اميدي باشد . همچنين براي افراد مختلف از گوشه و مناطق دور دست جهان، دسترسي به مراقبت هاي بهداشتي فراهم خواهد شد .بنابراين اين مركز در حال توسعه ي دو فناوري جداگانه اما به هم پيوسته ،همزمان با راه اندزي كلينيك است . اولين فناوري تماس خانگي هولوگرامياست كه ساكسون در ويدئوي خود به نمايش گذاشت و به متخصصان اجازه مي دهد بيماران خود را در هر جايي كه هستند ويزيت نمايند . 
دومين فناوري اپليكيشني است كه از كاربران سوالاتي در مورد سن، شرايط پزشكي و بيماريها مي پرسد و سپس در مورد درمان هاي مختلف موجود اطلاعاتي را براي او فراهم ميكند. براي جمع آوري اين داده ها و اطلاعات، مراكز ، افراد و پايگاههاي مختلفي همچون سايت Dr.evidence و اداره ي غذا و داروي آمريكا همكاري كرده است تا پايگاه داده ي به روزي براي درمان و داروهاي جديد در اختيار متخصصان قرارگيرد . هدف نهايي ، قرار دادن اطلاعات در اختيار بيماران است . دكتر ساكسون در اين‌باره اينگونه توضيح مي دهد :" اگر شما تشخيصي در مورد يك بيماري داشته باشيد، يافتن درمان مناسب براي آن كمي مشكل خواهد بود . مثلا بيماري ممكن است دچار بيماري سرطان سينه شود، اما اينكه سن او چقدر است و چگونه به اين بيماري مبتلا شده است، تفاوت زيادي در افراد مختلف مي كند .
با جمع آوري تمامي شواهد پزشكي كه در مورد شرايط خاصي از بيماريها وجود دارد و آناليز موقعيت هاي خاص ،مي توان تصميم درست و منطقي در مورد بيماري اتخاذ كرد . اين بدان معناست كه شما به عنوان يك بيمار اصلا نيازي نيست به مطب و يا بيمارستان ما مراجعه كنيد ،ما به سراغ شما مي آييم."

توضيح تجويز نسخه از طريق هولوگرام

اين محققان نسخه هاي تجويزي خود را بر اساس داده هايي تجويز مي كنند كه بسيار بهتر از بازديد يك بيمار است زيرا اين كار دائمي و پيوسته است و داراي مفهوم واقعي است . آنها به خوبي مي دانند شما كجا زندگي مي كنيد و چه كاري انجام مي دهيد .در برخي از مواقع اينكار اثربخش تر از سيستم مراقبت سلامتي خواهد بود.هنوز، همانطور كه دكتر ساكسون اشاره كرده است، اين سيستم يك سيستم كامل مراقبت بهداشتي نيست و براي جراحان و ساير متخصصان كه نيازمند درمان تجربي و فوري هستند، افراد بايد به مطب دكتر و يا بيمارستان ها مراجعه نمايند . اما با استفاده از فناوريهايي همچون واقعيت مجازي و هوش مصنوعي ، پزشكان قادر خواهند بود تا تعداد بيماراني كه مي توانند هر روز ببينيد را تا حد زيادي افزايش دهند. و شايد مهمتر از همه، بيماران دسترسي بي سابقه اي به داده هاي پزشكي و آخرين اكتشافات خواهند داشت . اين تصادفي نيست كه كلينيك مراقبت مجازي USC در پلايا ويستا قرار دارد. ساكسون مي گويد:" آنها افرادي هستند كه دوست دارندزير ساخت هاي مراقبت بهداشتي را براي افراد فراهم نمايند .هنوز هم تامين كننده هاي جديدي در حال اضافه شدن به اين زير ساخت هستند."


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۱:۱۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

نانو هولوگرام و طراحي آن

 نانو هولوگرام و طراحي آن 

چالش براي دانشمنداني كه سعي ميكنند تا آن ها را به واقعيت تبديل كنند هولرگرام ها را پيشرفته ميكند به طوري كه آن ها به اندازه اي باريكند كه با دستگاه هاي مدرن الكترونيكي كار ميكنند.محققان دانشكده ي آر.ام.آي.تي در استراليا يك نانوهولوگرام را طراحي كرده اند كه ساخت آن ساده بوده و بدون چشم سه بعدي قابل رويت هستند و هزار مرتبه از موي انسان باريك تر مي باشند.

توليد نانو هولوگرام ها

پروفسور مين گو,از دانشمندان آر.ام.آي.تي ميگويد:هولوگرام هاي سه بعدي رايج براي دستگاه هاي الكترونيكي بسيار بزرگند اما هولوگرام هاي فوق باريك ما به مانع اندازه فائق آمده اند.پروفسور گو ميگويد,نانوهولوگرام هاي ما با استفاده از سيستم نوشتاري ليزري ساده و سريع ساخته ميشوند كه طرح هاي مارا براي استفاده از در مقياس بالا و توليد بالامناسب ميكند.با تركيب هولوگرام ها در دستگاه هاي الكترونيكي هر روزه,اندازه ي صفحه را موردي بي ربط ميكند.يك هولوگرام سه بعدي ميتواند داده هاي زيادي را كه با تلفن همراه يا تلوزيون سازگار نيستند را نشان دهد.گو ميگويد,از تشخيص پزشكي گرفته تا ذخيره ي اطلاعات تا دفاع و حفاظت كامپيوتري,هولوگرام هاي سه بعدي ظرفيت انتقال به صنعت را داشته و اين تحقيقات اين انقلاب بزرگ را يك قدم نزديك تر ميكند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۴:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

اجزاي مختلف سخت افزاري rfid

 اجزاي مختلف سخت افزاري  rfid

داده خوان: اين سخت افزار مي تواند اطلاعات روي شناسه را بخواند

تگ يا شناسه : يك حافظه بسيار كوچك همراه با آنتن مي باشد كه در شكل هاي مختلف مانند برچسب امنيتي ، كارت، جاكليدي و ... توليد مي شود.

 معرفي تكنولوژي RFID 

يكي از مزاياي اصلي rfid سرعت و دقت در شناسايي مي باشد. بسياري از شركت هاي بزرگ اعم از دولتي و خصوصي براي پيشرفت كار خود نياز به برچسب هاي امنيتيو rfid دارند.آر اف آي دي مخفف Radio Frequency Identification ميي باشد .rfid يكي از جديد ترين تكنولوژي هاي شناساي محسوب مي شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۹:۵۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

محل هاي مورد استفاده از فيلم باريك هولوگرافي

محل هاي مورد استفاده از فيلم باريك هولوگرافي

 از آن ها به طور معمول در فرايند هاي ضد انفجاري ,پرتو هاي هولوگرام شفاف ,فيلتر هاي رنگي ,فيلتر هاي نوار باريك , آينه هاي نيمه شفاف ,فيلتر هاي كنترل گرما ,آينه هاي بازتابنده ,پلاريزر ها و فيلتر هاي انعكاس استفاده ميشود .

هولوگرافي  و تصوير برداري آن 

اين تيم تحقيقاتي مشاهده كرد كه ورقه هاي نازك عايق توپولوژيك نانومتري به عنوان يك حفره رزوسانس در نور دروني به علت شاخص هاي انكسار نابرابر در سطوح فلزي و حجم آنها عمل ميكنند . حفره هاي رزوسانس منجر به افزايش شيب فاز ميشود كه امكان تصوير برداري هولوگرافي را امكان پذير ميسازد . اين تيم يك هولوگرام فازي باينري را بر روي كامپيوتر محاسبه كرد . سپس آنرا به فيلم نازك عايق توپولوژيك ضبط كرد . براي ساخت هولوگرام , يك سيستم نوشتار مستقيم ليزر DLW خانگي ساخته شد . در اين روند هولوگرام هاي دوتايي به يك سري از ديافراگم هاي فاز تبديل شده و به مدولاتور نور فضايي آپلود ميشوند ,سپس به فيلم باريك چاپ ميشوند . در روش DLW نيازي به درمان زير لايه اي پيچيده و فرايند هاي آماده سازي ماسك نيست . آنرا براي برنامه هاي كاربردي در مقياس بزرگ را در مقايسه با روش هاي توليدي كه براي هولوگرام هاي متسورفراساستفاده ميشود , مناسب است .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۱:۵۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام

فرآيند هولوگرافي ديجيتالي فرآيند هولوگرافي ديجيتالي

هولوگرافي يك فرآيند آنالوگ بود و به سيستم چاپگر نياز داشت .بنابراين هر هولوگرافر دوربين منحصر به فرد خود را دارد و نوع منحصر به فرد از ثبت را دارد كه به چهار دسته تقسيم مي شود . هولوگرافي شكل جديدي از ظهور انقلاب ديجيتالي است كه در سياره ي ما در جريان است و اين تصاوير هولوگرافي  اين رسانه ي مهيج را براي هنرمندان ديجيتال فراهم مي سازد .يك انجمن  بين المللي از هنرمندان هولوگرافي   در سال 1970 و 1980 براي كنفرانس و گردهمايي هاي متفاوت جمع مي شوند .مركز اصلي اين جلسات موزه ي هولوگرافي نيويورك است .اين مراحل فبل از انقلاب ديجيتالي صورت گرفته است .

هولوگرام و پيدايش آن ها 

از هولوگرام ها به عنوان يك ابزار امنيتي بر روي كارت هاي اعتباري و بسته بندي ها استفاده مي شود و در درون بسياري از ابزار هاي صنعتي نهفته مي باشد (اسكنرهاي سوپرماركت ،و نمايش هاي نظامي و...).از سوي ديگر بخش ابداعي هولوگرام نيز با مشكل مواجه شد .

براي بسياري از افراد مفهوم واژه ي هولوگرام به صحنه ي از ياد نرفتني پرنسس ليا در فيلم استار وار باز مي گردد هنگامي كه پرنسس به عنوان يك تصوير از يك ربات دوست داشتني مشاهده مي گردد .به هر حال آن تصاوير از ميانه ي سال 1970 يك تصوير پردازي براي آينده به شمار مي آيد .هولوگرام در شكل و نوع با يكديگر و نسبت به تصوير نمايش داده شده در فيلم متفاوت هستند .از آن پس  هولوگرافي يك راندمان پر دست انداز داشت . 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۱۶:۱۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هولوگرام‌هاي دات‌ماتريكس

 هولوگرام‌هاي دات‌ماتريكس

.

هولوگرام‌هاي دات‌ماتريكس جنبشي به دليل فاصله كم زاويه‌هاي نوردهي، به مراتب حركتي نرم‌تر از هولوگرام‌هاي جنبشيدو بعدي و سه بعدي دارند. زماني كه هولوگرام دات ماتريكس با سه بعدي / دو بعدي تركيب مي‌شود، برچسب در بهترين حالت درخشندگي و متغيرترين حالت جنبشي قرار مي‌گيرد.

يك هولوگرم چند لايه است كه مي‌تواند جنبه امنيتي نيز داشته باشددر اين نوع مي‌توان از هولوگرام‌هاي سه بعدي، دو بعدي و دات‌ماتريكس استفاده كرد. با نوردهي در زاويه‌هاي متفاوت و پشت سر هم به اين هولوگرام‌ها مي‌توان هولوگرام‌هاي جنبشي ايجاد كرد. 

هولوگرام پالسي چيست ؟


‌پالسي‌ در اين هولوگرام‌ها نور ليزر به طور مستقيم به فتوپليمر برخورد كرده و عمليات واسطه (بدست آوردن هولوگرام اصلي و سپس بدست آوردن فرم نيكلي ) وجود ندارد. نام ليزري كه براي نگاشت اين هولوگرام استفاده مي‌شود پالس نام دارد. به همين دليل به اين هولوگرام‌ها، هولوگرام پالسي گفته مي‌شود. ليزر پالس با توان بالاتري از ليزر‌هاي پيوسته و در زمان ميلي ثانيه نوردهي مي‌كند. مزيت ليزر پالس، زمان نوردهي سريع است كه از به وجود آمدن جزئي‌ترين حركت( كه باعث خرابي هولوگرام مي‌شود) جلوگيري مي‌كند. اين ليزر بيشتر براي عكسبرداري از چهره مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

اين هولوگرام، يك هولوگرام متحرك است و به اين صورت ايجاد مي‌شود كه در هنگام نگاشت آن، فريم‌هاي مختلفي از يك تصوير در حال حركت ( مانند تصاوير ايجاد كننده انيميشن )به ترتيب و به صورت مجزا در مقابل نور ليزر قرار داده شده و توسط نور ليزر روي سطح حساس به نور ثبت مي‌شود. براي هر فريم نوردهي مجزايي صورت مي‌گيرد و بسته به ميزان قابليت سطح حساس براي ثبت اين فريم‌ها، ميزان نوردهي مي‌تواند افزايش پيدا كند.

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۵:۲۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مفهوم رنگ ها و به كار گيري آن در ليبل و بسته بندي

 مفهوم رنگ ها در ليبل بسته بندي 

 رنگ سفيد احساس خنكى، معصوميت، صداقت و پاكى را القا كرده و به خصوص وقتى با رنگ آبى بيايد تركيب مناسبى را ارائه مى كند. رنگ مشكى در سال هاى اخير به دليل عميق بودن و خنثى بودن با اينكه سمبل اندوه است در بسيارى از ليبل و بسته بندي هاى لوكس مانند عطريات و... استفاده مى شود كه درواقع يك نوع حس اشرافى را القا مى كند.  سبز آرام ترين رنگ هاست و در هيچ جهتى حركت نمى كند و سمبل فرهنگ بورژوازى است كه بى حركتى را تداعى مى كند. در واقع سبز، اميد زندگى است و آبى مملو از تفكر و جديت است. سرخ علامت شادى، نيرو، قدرت مردانگى و تحرك است. هم جديت و هم وقار و مهربانى را القا مى كند و هر چه تيره تر مى شود جدى تر و عميق تر و جسمانى تر مى شود و در حالت صورتى رمانتيسم و خجالتى بودن را القا مى كند. نارنجى رنگى زنانه است كه زندگى روحانى درونى را القا مى كند كه هر چه تاريك تر مى شود بشر را بيشتر به سمت بى نهايت مى خواند. زرد پر سر و صداترين و خيره كننده ترين و پردوام ترين رنگ است و برخلاف آبى عمق را القا نمى كند. بنفش انديشه اى متفكر و عرفانى و رازگونه را القا مى نمايد.

طراحى انواع خطوط در ليبل و بسته بندي

يك طراح ليبل و بسته بندي بايد زوايه ديد جامعى نسبت به خط داشته باشد كه توانايى و تجربه چشم هايش در تشخيص اين موضوع در نشريات و پوسترها و علائم خيابانى ناشى مى شود. هر نوع از ليبل و بسته بندي، نوع خاصى از خطوط را طلب مى كند. مثلاً در جعبه هاى شيرينى و شكلات بايد حروف نرم و كشيده استفاده شود تا حالتى باريك و زيبا داشته باشد. در جعبه هاى ديسك هاى كامپيوتر از حروف محكم استفاده مى شود كه دوام را تداعى مى كند. در مورد محصولاتى كه خواندن اطلاعات آنها ضرورى است مثلاً داروها، خوانا بودن حروف مهم است و در نهايت براى بچه ها انتخاب حروف درشت مطلوب تر است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۶:۱۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |