آشنايي با فناوري تماس خانگي هولوگرام

آشنايي با فناوري تماس خانگي هولوگرام

براي افرادي كه داراي بيماريهاي سخت و نادر هستند و در نزديكي محل زندگيشان نيز بيمارستان خوب و مجهزي وجود ندارد ، اين فناوري مي تواند يك نور اميدي باشد . همچنين براي افراد مختلف از گوشه و مناطق دور دست جهان، دسترسي به مراقبت هاي بهداشتي فراهم خواهد شد .بنابراين اين مركز در حال توسعه ي دو فناوري جداگانه اما به هم پيوسته ،همزمان با راه اندزي كلينيك است . اولين فناوري تماس خانگي هولوگرامياست كه ساكسون در ويدئوي خود به نمايش گذاشت و به متخصصان اجازه مي دهد بيماران خود را در هر جايي كه هستند ويزيت نمايند . 
دومين فناوري اپليكيشني است كه از كاربران سوالاتي در مورد سن، شرايط پزشكي و بيماريها مي پرسد و سپس در مورد درمان هاي مختلف موجود اطلاعاتي را براي او فراهم ميكند. براي جمع آوري اين داده ها و اطلاعات، مراكز ، افراد و پايگاههاي مختلفي همچون سايت Dr.evidence و اداره ي غذا و داروي آمريكا همكاري كرده است تا پايگاه داده ي به روزي براي درمان و داروهاي جديد در اختيار متخصصان قرارگيرد . هدف نهايي ، قرار دادن اطلاعات در اختيار بيماران است . دكتر ساكسون در اين‌باره اينگونه توضيح مي دهد :" اگر شما تشخيصي در مورد يك بيماري داشته باشيد، يافتن درمان مناسب براي آن كمي مشكل خواهد بود . مثلا بيماري ممكن است دچار بيماري سرطان سينه شود، اما اينكه سن او چقدر است و چگونه به اين بيماري مبتلا شده است، تفاوت زيادي در افراد مختلف مي كند .
با جمع آوري تمامي شواهد پزشكي كه در مورد شرايط خاصي از بيماريها وجود دارد و آناليز موقعيت هاي خاص ،مي توان تصميم درست و منطقي در مورد بيماري اتخاذ كرد . اين بدان معناست كه شما به عنوان يك بيمار اصلا نيازي نيست به مطب و يا بيمارستان ما مراجعه كنيد ،ما به سراغ شما مي آييم."

توضيح تجويز نسخه از طريق هولوگرام

اين محققان نسخه هاي تجويزي خود را بر اساس داده هايي تجويز مي كنند كه بسيار بهتر از بازديد يك بيمار است زيرا اين كار دائمي و پيوسته است و داراي مفهوم واقعي است . آنها به خوبي مي دانند شما كجا زندگي مي كنيد و چه كاري انجام مي دهيد .در برخي از مواقع اينكار اثربخش تر از سيستم مراقبت سلامتي خواهد بود.هنوز، همانطور كه دكتر ساكسون اشاره كرده است، اين سيستم يك سيستم كامل مراقبت بهداشتي نيست و براي جراحان و ساير متخصصان كه نيازمند درمان تجربي و فوري هستند، افراد بايد به مطب دكتر و يا بيمارستان ها مراجعه نمايند . اما با استفاده از فناوريهايي همچون واقعيت مجازي و هوش مصنوعي ، پزشكان قادر خواهند بود تا تعداد بيماراني كه مي توانند هر روز ببينيد را تا حد زيادي افزايش دهند. و شايد مهمتر از همه، بيماران دسترسي بي سابقه اي به داده هاي پزشكي و آخرين اكتشافات خواهند داشت . اين تصادفي نيست كه كلينيك مراقبت مجازي USC در پلايا ويستا قرار دارد. ساكسون مي گويد:" آنها افرادي هستند كه دوست دارندزير ساخت هاي مراقبت بهداشتي را براي افراد فراهم نمايند .هنوز هم تامين كننده هاي جديدي در حال اضافه شدن به اين زير ساخت هستند."

نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۱:۱۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |هولوگرام